Cellulit jako skórka pomarańczowa, jest znany większości kobiet. Aż 85% kobiet ma z tym problem. Dlaczego mężczyzn to nie dotyczy? Cellulit kojarzony jest z kobiecym organizmem głównie z powodu nadmiaru żeńskiego hormonu estrogenu. To główny powód, dla którego dotyka on mężczyzn tylko wyjątkowo. Nazwa skórka pomarańczowa powstała z powodu widocznych na skórze nieestetycznych grudek. Jest to zdeformowana tkanka podskórna. Główną przyczyną są zaburzenia mikrokrążenia, powstające toksyny nie są skutecznie usuwane i gromadzą się w tkance tłuszczowej. Co gorsza, cellulit to nie tylko problem kosmetyczny, ale również zdrowotny. Dlatego trzeba go zwalczać już na początku jak się pojawi. Choć cellulit jest powszechny, istnieje również wiele błędnych informacji na temat tego, co go powoduje i jak się go pozbyć. Dlatego zanim wydasz fortunę na produkty dostępne bez recepty lub umówisz się na zabieg kosmetyczny, zapoznaj się z faktami i mitami na temat cellulitu.
Fakty i mity na temat cellulitu
- Cellulit najczęściej powstaje na pośladkach, udach, brzuchu. Cellulit może pojawić się niemal wszędzie. Chociaż większość ludzi myśli, że cellulit występuje tylko na udach, biodrach i pośladkach, nie jest to do końca prawda. Cellulit może również pojawić się na ramionach lub piersiach.
- Kobiety w każdym wieku mogą mieć cellulit. Narażone są młode Panie, jak i starsze. W młodym wieku zaczyna pojawiać się po okresie dojrzewania z powodu zmian hormonalnych. Jednak częściej występuje u starszych kobiet, ponieważ ich ciała wytwarzają mniej estrogenu, hormonu, który pomaga utrzymać płynny przepływ naczyń krwionośnych. Mniej estrogenu może oznaczać słabsze krążenie, co może również oznaczać spadek produkcji kolagenu. Dlatego starszym kobietom zaleca się włączenie do pielęgnacji ciała suplementów diety zawierających kolagen i innych substancji aktywnych, które skutecznie zwalczają cellulit.
- Cellulit mają tylko kobiety z nadwagą. Pomimo tak powszechnego błędnego przekonania, cellulit w rzeczywistości nie jest tłuszczem, ale jest powiązany z tłuszczem. Tak, nawet szczupłe i wysportowane kobiety mogą mieć cellulit. Najczęstszą przyczyną jest genetyczna predyspozycja organizmu do cellulitu. Nadwaga tylko sprawia, że cellulit jest bardziej widoczny na skórze.
- Cellulit nie jest spowodowany toksynami. Detoksykacja organizmu może być zdrowa, ale nie pozbędzie się cellulitu, ponieważ ten stan skóry nie jest spowodowany toksynami. Wpływ na to mają jednak inne czynniki, takie jak brak ruchu, słabe krążenie i niektóre hormony.
- Cellulit można odziedziczyć. To prawda, że cellulit jest w genach i może być dziedziczny. Jeśli Twoja mama i babcia miały cellulit, Ty też masz większe szanse na jego rozwój. Na szczęście inne czynniki, takie jak dieta, ćwiczenia i utrzymanie zdrowej wagi, również odgrywają pewną rolę.
Cellulit, inaczej skórka pomarańczowa, jest znany większości kobiet. Aż 85% kobiet ma z tym praktyczne doświadczenie.
Jak walczyć z cellulitem?
- Zrównoważona dieta. Ważne jest dostosowanie jadłospisu oraz dbanie o zdrową i zbilansowaną dietę. Dieta powinna zawierać pokarmy bogate w błonnik, dobre tłuszcze, pieczywo pełnoziarniste, ryby, dużo warzyw i oczywiście witaminy i minerały.
- Zwróć uwagę na swój reżim picia. Woda usuwa toksyny z cellulitu, dlatego należy pić co najmniej dwa litry czystej lub mineralnej wody dziennie. Pomocne będą również herbatki ziołowe i różne mieszanki ziołowe, które pomogą usunąć nadmiar wody z organizmu wraz z toksynami.
- Aktywność fizyczna. Nie musisz od razu iść na siłownię i zacząć podnosić ciężarów. Na początek wystarczą dłuższe spacery i ćwiczenia, które można wykonywać nawet w domowym zaciszu. Ważna jest stymulacja układu naczyniowego. Ćwicz co najmniej 3 razy w tygodniu.
- Pomocny będzie również masaż limfatyczny. Wspomaga prawidłowe funkcjonowanie skóry, która wzmacnia i szybciej usuwa toksyny. Masaż limfatyczny skutecznie rozbija tkankę tłuszczową i może być wykonywany samodzielnie w domu. Istnieją również specjalne rzeczy, takie jak rękawiczki, szczotki lub urządzenia do masażu.
- Suplementacja. O skórę należy dbać nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Kolagen odgrywa ważną rolę w procesie starzenia się skóry. Włókna kolagenowe tworzą elastynę, która zapewnia elastyczność skóry, a kwas hialuronowy odpowiada za nawilżenie skóry. To, jak Twoja skóra wygląda na zewnątrz, wynika przede wszystkim z jakości odżywiania od wewnątrz. Skuteczniejsze będzie zatem odżywianie skóry od wewnątrz, na przykład produktem SkinBooster, który zawiera wszystko, czego potrzebuje kobieca skóra.